TeleCreativa 2012 or 2011.2?

Awatar użytkownika
Przemo
Poziom 3
Poziom 3
Status: pracownik firmy
Uczelnia: Politechnika Wrocławska
Rok studiów: Absolwent
Firma / Jednostka: Samsung
Kontaktowanie:

TeleCreativa 2012 or 2011.2?

Postautor: Przemo » wt, 7 czerwca 2011, 01:00

Wypada mi poinformować, że tak jak i na ostatniej Telecreativie tym razem znowu, poczyniona została dyskusja na temat przyszłości Telecreativy oraz jej następnego organizatora.

Organizacją następnej Telecreativy zajmą się chłopaki z UTP Bydgoszcz (pewną informację dadzą w ciągu 2 tygodni), później dowiedziałem się, że ekipa ze Szczecina byłaby chętna do organizacji tej imprezy, więc gdyby tam coś nie wypaliło to oni bardzo chętnie przejmą tą inicjatywę.

Oprócz tego w ostatni dzień wywiązała się dyskusja między ekipą WG, a później między większą częścią osób uczestniczących w konferencji, aby ta impreza odbywała się 2 razy w roku, raz w grudniu, raz np. w ostatnim tygodniu maja bądź też przedostatnim.
W Krakowie praktycznie każdy był za tym pomysłem.

Ciekawy jestem waszych opinii co do tej sprawy!!!
Smirnov

Awatar użytkownika
vgobi
Poziom 4
Poziom 4
Status: student
Rok studiów: 4
Kontaktowanie:

Re: TeleCreativa 2012 or 2011.2?

Postautor: vgobi » wt, 7 czerwca 2011, 08:35

Pomysł z Telecreativą 2x do roku jest moim zdaniem ok :)
Czekam teraz na informacje kto będzie organizatorem najbliższej :]

Awatar użytkownika
jakuza
Moderator
Moderator
Firma / Jednostka: Nokia
Kontaktowanie:

Postautor: jakuza » wt, 7 czerwca 2011, 16:04

spokojnie spokojnie ;) bardzo mi miło, że TeleCreativa cieszy się takim zainteresowaniem, ale zanim podejmiecie decyzję o chęci organizowania jej 2 razy do roku, zastanówmy się wpierw, czy jest taka potrzeba i czy jesteśmy w stanie przygotowywać co 6 miesięcy wartościowe prezentacje i szkolenia..?

moim zdaniem, jesteśmy ;)

jednak by nie było przesytu, proponuję delikatną zmianę formy konferencji. skoro wreszcie zaczynamy dojrzewać do podejmowania wspólnych, międzyuczelnianych projektów i skoro TeCre skupia coraz więcej młodych pasjonatów telekomunikacji niech przyszłe edycje odzwierciedlają jeszcze bardziej ideę imprezy.

przyszło mi do głowy, że Koła i organizacje współtworzące TeleCreativę mogłyby działać na zasadzie nieformalnego stowarzyszenia. tym samym, TeleCreativa stałaby się konferencją, na którą składałyby się 2 główne części:
1. Sesja prezentacji projektów i szkoleń
2. Kongres uczestników

Pierwsza część formą przypominałaby to, co do tej pory działo się na naszej konferencji - studenckie wykłady, pokazy, warsztaty i szkolenia. W zasadzie przychylam się do sugestii co niektórych uczestników tegorocznej TeCre, że wszystkie (nie tylko z TeleInnovativy) wykłady techniczne mogłyby być otwarte dla ludzi spoza współorganizujących kół. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że już wkrótce pojawią się pierwsze prezentacje projektów realizowanych "międzyuczelnianie" ;)

Druga część to rozszerzenie mini-panelu dyskusyjnego, który miał miejsce na koniec pierwszego dnia tegorocznej TeCre. Jak pamiętacie, mimo zmęczenia i gorąca bez problemu wywiązała się spontaniczna dyskusja na temat problemów, z którymi borykamy się na co dzień na naszych uczelniach podczas działalności w Kole. Kongres uczestników (czy jakkolwiek to nazwać) byłby właśnie takim panelem dyskusyjnym połączonym z częścią sprawozdawczą. Każde koło bez pośpiech mogłoby opowiedzieć co się u nich od ostatnich 6/12 miesięcy wydarzyło. Jak poradzili sobie z dotychczasowymi problemami i czy pojawiły się jakieś nowe. W tej części przedstawiciele Kół naukowych opowiadaliby także o realizowanych projektach (krótka charakterystyka tych, które nie zostały zaprezentowane w szkoleniowo-wykładowej części TeleCreativy). Kongres uczestników miałby być żywą dyskusją, podczas której wymienialibyśmy się doświadczeniami. Byłaby to świetna okazja zwłaszcza dla mniejszych i młodszych Kół, by "zasięgnąć porady" u studentów z organizacji, które zdążyły już wypracować pewne mechanizmy usprawniające (i umożliwiające w ogóle) funkcjonowanie koła naukowego (np. jak pozyskiwać fundusze na działalność, gdzie szukać inspiracji do pomysłów na fajne projekty, jak usprawniać komunikacje wewnątrz organizacji, jak zachęcić młodszych studentów do przyłączania się do koła itd.). Wreszcie, Kongres byłby także miejscem dyskusji na temat możliwości podjęcia i pogłębiania współpracy, ponieważ to tutaj, twarzą w twarz, można by omawiać zaproponowane wcześniej na forum dyskusyjnym pomysły (choć nie zabrakłoby oczywiście miejsca także na te spontaniczne i zupełnie nowe).

Myślę, że przy takiej formie TeleCreativy, mniej wysiłku wkładalibyśmy w przygotowywanie co 6 miesięcy licznych i oryginalnych szkoleń / wykładów, ponieważ z tych 2 dni trwania konferencji, część czasu trzeba by przeznaczyć (tym razem już oficjalnie) na Kongres uczestników, czyli dyskusję o sprawach bieżących. W przeciwnym wypadku, mam pewne obawy, czy oby szybko nie okaże się, że część Kół naukowych przestanie uczestniczyć w konferencji ze względu na brak świeżego "materiału" którym mogliby się podzielić.

Sprawa oczywiście do dyskusji, w której wziąć powinni udział przedstawiciele wszystkich Kół współtworzących TeleCreativę. W pewnym sensie pomysł częstszego spotykania się jest dobry także dlatego, że to pogłębia znajomości i wpływa na naszą świadomość / psychikę - po prostu czujemy, że ta cała "współpraca" nie jest jakimś pustym frazesem, lecz autentycznym działaniem. Wszyscy dostrzegamy za avatarami na forum konkretne osoby, które tak jak my, chcą się czegoś fajnego nauczyć i coś fajnego wspólnie stworzyć... A to daje silnego i pozytywnego kopa do działania ;)

przemo1102
Poziom 1
Poziom 1
Uczelnia: ZUT Szczecin
Firma / Jednostka: Teleinformatyk
Kontaktowanie:

Postautor: przemo1102 » wt, 7 czerwca 2011, 19:35

Witam Przemysław Olekszy SKN Teleinformatyk (ZUT Szczecin)

Pomysł na spotkania 2 razy w roku może brzmi fajnie ale Kamil słusznie porusza problem zapełnienia naszych spotkań. Czy każdy z nas jest w stanie w ciągu 6 miesięcy przygotować i pokazać coś nowego? Dodanie formy kongresowej jest dobrym pomysłem ale myślę, będzie on słuszny w przypadku nawiązania współpracy miedzy kołami.

Co do TeleCreativy w Szczecinie rozmawialiśmy z naszym opiekunem. Wyraził on chęć pomocy w jej organizacji. Jak mówił może być problem z pozyskaniem środków finansowych (jednak nie jest tak różowo jak nam się wydawało) ale jeżeli tylko chłopakom z Bydgoszczy się nie uda Szczecin jest chętny do walki o statut kolejnego gospodarza TeleCreativy.

Artur
Poziom 2
Poziom 2
Status: Inne
Uczelnia: UTP Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: Artur » śr, 15 czerwca 2011, 11:56

Bydgoszcz melduje gotowość wykonania zadania na kwiecień 2012. Wcześniej z naszej strony nie da rady ale nie mam nic przeciw, żeby odbyła się jeszcze jedna edycja wcześniej :)

RFC:
  1. Termin w kwietniu: czy któreś dni komuś ewidentnie nie pasują (no dobra.... święta)? Ew. czy można zintegrować z długim weekendem? (Generalnie im później tym cieplej...)
  2. Formuła/timing:
    • konferencja czwartek-piątek
    • sobota-niedziela zwiedzanie&integracja
Na razie nie mam więcej pytań. Kongres - jak najbardziej za.

Awatar użytkownika
airaise
Poziom 1
Poziom 1
Uczelnia: AGH Kraków
Rok studiów: 4
Kontaktowanie:

Postautor: airaise » pn, 4 lipca 2011, 23:59

Cześć, Magda Olbromska z AGH Kraków

Fajnie by było spotykać się częściej w ramach naszej "społecznosci" TeCre, ale oprócz braku świeżych pomysłów jest jeszcze jedno ograniczenie - pół roku na zorganizowanie funduszy na koleją konferencję może być za krótkim czasem. Plany finansowe, budżety uczelni (i wielu organizacji studenckich pewnie też) są robione na rok. A wyskakująca nagle konferencja jest sporym "niespodziewanym" wydatkiem :D
Gdyby chcieć szukać sponsorów w firmach, sprawa już wogóle się komplikuje - tam zwykle trzeba dostarczyć ofertę sponsorską na kilka miesięcy przed eventem, bo potem długo idzie przez wszystkie szczeble decyzyjne, no a za nim się ja dostarczy trzeba ją jeszcze zrobić... Małe szanse na zdążenie w pół roku.

Dlatego dobrymi rozwiązaniami może być:
a) TeCre co pół roku i wybór gospodarza na +2 konferencję od bieżącej
b) TeCre raz na rok, a oprócz tego w drugim półroczu np. warsztaty tematyczne na naszych uczelniach, poświęcone danej tematyce. Przyjeżdżają nią zainteresowani, zwiedzają laboratoria, czegoś fajnego się uczą, poznają miasto itp :D

Co o tym myslicie?

Awatar użytkownika
jakuza
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jakuza » wt, 5 lipca 2011, 16:00

uff, trochę mnie nie było... ;)

Arturze, świetna wiadomość! ;) nie chcę się wypowiadać za młodszych kolegów, ale ze strony WG na pewno nie chcielibyśmy, żeby TeleCreativa pokryła się z naszą konferencją Future of Wireless Systems. No to by była katastrofa ;p Termin FoWS 2012 jeszcze nie jest ustalony, ale zapewne będzie to pierwszy lub drugi tydzień kwietnia. TeCre 2012 proponuje zorganizować w przedostatni weekend kwietnia (20-21). Osobiście nie polecam długiego weekendu kwietniowo-majowego, bo to będzie pewnie dla studentów (i tym bardziej absolwentów;) czas dłuższych wyjazdów wypoczynkowych. Szkoda by było, żeby nakłaniać ambitnych studentów do odmawiania sobie mini-wakacji w tak dogodnym terminie.. no ale ot tylko moja opinia. zadecydujecie wspólnie.

Co do częstotliwości TeCre osobiście obstaję przy dorocznym charakterze konferencji. Myslę, że nie powinniśmy ryzykować obniżenia jakości tych spotkań. Różne argumenty przytocozne przez Was w tym wątku wydają mi się dostatecznie przekonywujące.
Tym niemniej, jak najbardziej popieram pomysł częstszego spotykania się w mniej oficjalno-reprezentacyjnych, a bardziej roboczo-projektowych okolicznościach.

Sądzę, że czas już najwyższy ustabilizować termin konferencji, żeby każda ekipa miała faktycznie około roku na przygotowania (wiadomo, że ze względu na diametralną zmianę terminu, Telephonersi musieli się wyrobić w pół roku). Temat terminu będzie tak czy owak poruszony w Bydgoszczy podczas rozmowy o TeCre 2013, więc już teraz proponuję wypracować tam wspólne stanowisko w tej sprawie (ustalić, który miesiąc będzie 'typowy' dla TeleCreativy).

Jak na razie to tyle. Pozdrawiam i czekam na rozwój sytuacji ;)

Artur
Poziom 2
Poziom 2
Status: Inne
Uczelnia: UTP Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: Artur » czw, 13 października 2011, 14:01

Ho! Ho! Ho!
Propozycja: 19-20 kwietnia 2012, względnie 20-21 kwietnia 2012

Go/no go?

Awatar użytkownika
jakuza
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jakuza » pt, 14 października 2011, 00:00

Ho! Ho! Ho!
Propozycja: 19-20 kwietnia 2012, względnie 20-21 kwietnia 2012

Jak dla mnie ok ;p Tylko poczekaj Arturze na naszych ludzi z WG, żeby sprawdzili jeszcze dostępność sali konferencyjnej pod nasz FoWS. W takim układzie nasza konferencja odbyłaby się 11-12, albo 12-13 kwietnia, czyli tydzień przed TeleCreativą.
Niezły maratonik ;)

Awatar użytkownika
Przemo
Poziom 3
Poziom 3
Firma / Jednostka: Samsung
Kontaktowanie:

Postautor: Przemo » sob, 15 października 2011, 02:48

We wtorek jest spotkanie WG, to się zacznie wyjaśniać co i jak.
Smirnov

Wróć do „Brainstorming partnerski”