Strona 1 z 2

Zaproszenie do RDSP (Warszawa)

: pn, 6 czerwca 2011, 11:41
autor: Olof
Z tego co wiem, Marcin od nas rozmawiał wstępnie z Kamilem na temat ewentualnej współpracy między naszymi kołami.
Dziś rozmawiałem o tym z profesorem i chcielibyśmy zaprosić was do nas do warszawy na zwiedzanie laboratorium oraz rozmowy na temat współpracy. Z naszej strony najbardziej pasują terminy przed 5 lipca, bądź dopiero we wrześniu

Re: Zaproszenie do RDSP (Warszawa)

: pn, 6 czerwca 2011, 13:39
autor: jakuza
Super!

Nie mogę wypowiadać się za młodszych kolegów z Wireless Group, ale ciesze się, że w kwestii współpracy zaczynamy przechodzić od słów i deklaracji do czynów ;) Co prawda ciężki to czas dla studentów, bo sesja na horyzoncie, ale liczę na to, że ludzie z WG odpowiedzą entuzjastycznie na Wasze zaproszenie ;)

Pozdrawiam,
Kamil

Re: Zaproszenie do RDSP (Warszawa)

: pn, 6 czerwca 2011, 19:03
autor: Olof
U nas też najbliższe 2 tygodnie zapowiadają się ciężej.
Zawsze zostaje ostatni tydzień czerwca, bądź pierwsze (niedziela-)poniedziałek-wtorek w lipcu

Re: Zaproszenie do RDSP (Warszawa)

: pn, 6 czerwca 2011, 23:32
autor: vgobi
Na początek witam kolegę z Warszawy ;)

Pomysł fantastyczny i jestem jak najbardziej za. Z przyjazdem do Warszawy w chwili obecnej może być bardzo ciężko, więc osobiście bardziej byłbym za wrześniem (ewentualnie październikiem jeżeli jest to możliwe). Jeżeli chodzi o współpracę przy projektach, wymianę wiedzy itd. to póki co możemy to swobodnie na kontynuować na forum bądź mailowo;)

Re: Zaproszenie do RDSP (Warszawa)

: pn, 6 czerwca 2011, 23:53
autor: marta
Ja jestem za początkiem lipca. Na wrzesień planuję długi urlop :)

Re: Zaproszenie do RDSP (Warszawa)

: wt, 7 czerwca 2011, 00:37
autor: Przemo
Swoją drogą to szkoda, że nasza wizyta w Warszawie nie zamieniła się weekendami z Telecreativą!! Załatwilibyśmy od razu naszą wizytę u chłopaków z RDSP :)

Re: Zaproszenie do RDSP (Warszawa)

: śr, 8 czerwca 2011, 13:59
autor: Marcin Kamil
Witam,

Jako student już 6 roku, i być może od przyszłego semestru student studiów doktoranckich, korzystając z doświadczenia zachęcałbym jednak do spotkania przed wakacjami. Często dobre inicjatywy umierają w przypadku odkładania ich na później, bo później, niestety, są już inne warunki i inne obciążenia.

Ponieważ w mieszkaniu, w którym mieszkam w dniach od 27 VI do 3 VII jeden pokój będzie wolny to mógłbym zaoferować 2-3 osobom jakiś nocleg, w którymś z pasujących terminów.

Aby też przejść trochę bardziej do konkretów to krótko opiszę problemy, z którymi się borykamy i zagadnienia, w których moglibyśmy pomóc.

Zacznę od tych drugich.
Na pewno mamy duże doświadczenie w cyfrowym przetwarzaniu sygnałów. Specjalizujemy się głównie w wykorzystywaniu różnego rodzaju sygnałów w celach radiolokacyjnych, ale nie tylko. Systematycznie zapoznajemy się z nowymi technikami obliczeniowymi. Dawniej to były procesory Cell dostarczane wraz z konsolami PlayStation, teraz są to bardziej karty graficzne i technologia CUDA.

Jeśli chodzi o to w czym ktoś mógłby nam pomóc to chcielibyśmy nasze doświadczenia radiolokacyjne przenosić na nowe standardy transmisji bezprzewodowych takie jak WiFi czy WiMax. Dodatkowo zainteresowaliśmy się ostatnio odbiorem sygnałów opartych o OFDM na platformach mobilnych i poszukujemy osób, które by miały jakiekolwiek doświadczenie w tym zakresie i byłyby zainteresowane współpracą.

To by było tak bardzo ogólnie. Liczę na to, że wywiąże się jakaś dyskusja na forum no i oczywiście u nas w Warszawie.

Re: Zaproszenie do RDSP (Warszawa)

: wt, 14 czerwca 2011, 00:11
autor: vgobi
Na najbliższym spotkaniu WG będziemy poruszać sprawę współpracy i tego w jaki sposób moglibyśmy służyć pomocą. Po spotkaniu postaram się napisać w tym wątku kiedy byśmy mogli przyjechać (postaram się by było to jeszcze przed wakacjami) oraz wszelkie inne informacje jakie powstaną podczas spotkania.

Re: Zaproszenie do RDSP (Warszawa)

: pn, 20 czerwca 2011, 17:13
autor: Olof
Czy udało się wam coś ustalić w tej sprawie?

Re: Zaproszenie do RDSP (Warszawa)

: wt, 21 czerwca 2011, 00:08
autor: vgobi
Na chwilę obecną powiem tylko, że raczej nie damy rady przyjechać na początku lipca. Coś więcej postaram się napisać w środę jak będę po egzaminie bo w chwili obecnej on pochłania cały mój czas ;/