Warsztaty interdyscyplinarne - WG & Telephoners & EESTEC

Awatar użytkownika
jakuza
Moderator
Moderator
Status: pracownik firmy
Uczelnia: Politechnika Wrocławska
Rok studiów: Absolwent
Firma / Jednostka: Nokia
Kontaktowanie:

Warsztaty interdyscyplinarne - WG & Telephoners & EESTEC

Postautor: jakuza » czw, 27 maja 2010, 11:51

Jak już niejednokrotnie mówiłem, zależy mi by Wireless Group otwarło się na koła i organizacje z innych uczelni technicznych w Polsce (a w dalszej przyszłości, ze świata). Dość gadania, czas działać! ;)

Pierwszym tego typu projektem, mogą być międzyuczelniane warsztaty, o których w miniony weekend rozmawialiśmy z przedstawicielami KN Telephoners i EESTEC z AGH w Krakowie.

Wstępne założenia:
Każda z organizacji przygotowuje 1 (lub kilka) ciekawych szkoleń o tematyce, w której czuje się "quasi-ekspertem" (w sensie, interesuje się nią i intensywnie doucza w jej zakresie). Warsztaty mają być tak poprowadzone, żeby pozostali, nieposiadający wiedzy z tego zakresu, mogli mimo wszystko coś z nich wynieść. Chodzi o nakreślanie kierunku rozwoju, wskazywanie istotnych problemów nad którymi warto się pochylić żeby być na bieżąco z europejskimi i światowymi trendami. W określonym terminie(ach) spotykamy się w określonym miejscu i wzajemnie szkolimy.

Pierwsze propozycje tematów warsztatów:
- Wireless Group - prelekcje na temat Cognitive Radio i LTE/WiMAX
- Telephoners - system kontroli wersji, warsztaty sieciowe (IP, Linux)
- EESTEC - szkolenia miękkie

Do dyskusji zaproszę oczywiście także nasze koleżanki i kolegów z AGH. W minioną sobotę padł pomysł, żeby podjąć współpracę także z Politechniką Warszawską i Gdańską.

Póki co, istnieją 2 podejścia do realizacji szkoleń:

- szkolenia objazdowe - na daną uczelnię przyjeżdżają tylko przedstawiciele - prelegenci z innych kół/organizacji, którzy prowadzą szkolenia dla miejscowych; w przypadku 3 uczelni, szkolenia są więc rozbite na 3 różne terminy
- szkolenia wyjazdowe - wszyscy zainteresowani uczestnictwem w warsztatach (prelegenci i słuchacze) zjeżdżają się w danym terminie do określonego miejsca (czy to na którejś uczelni, czy w zupełnie innej lokalizacji, np. w górach);

O ile pierwsze podejście jest prostsze w realizacji (i tańsze), bo pomiędzy uczelniami przemieszczają się tylko prelegenci, o tyle w drugim przypadku poza szkoleniami dochodzi jeszcze element integracji pomiędzy uczestnikami (bo w jedno miejsce zjeżdżają się ludzie z wszystkich zaangażowanych w projekt kół i organizacji) ;)

Niestety zaczyna się gorący przedsesyjny okres, więc w czerwcu nie damy rady dobrze tego przygotować. Proponuję I-szą edycję warsztatów interdyscyplinarnych przeprowadzić w listopadzie / grudniu 2010.
Od razu ogłaszam też konkurs na nazwę dla tego projektu :D

Jest pomysł, a teraz dyskusja, dyskusja, dyskusja! ;)

gertzu
Poziom 1
Poziom 1
Status: student
Uczelnia: AGH
Firma / Jednostka: KT
Kontaktowanie:

Re: Warsztaty interdyscyplinarne - WG & Telephoners & EESTEC

Postautor: gertzu » pt, 28 maja 2010, 14:57

Witam Serdecznie :)

O konkretach możemy mówić za jakiś czas - jak wybierzemy nowe władze (w czerwcu). Mam nadzieję że wszystko pójdzie w dobrym kierunku.

Jeśli chodzi o sprawy bieżące: aktualnie próbuje zmontować kontakt do PTC - cierpliwości.

Na pewno wycieczki objazdowe mają większy sens bo dają większą szanse na integracje oraz zdobycie wiedzy. Oczywiście trzeba zdobyć pieniądze od uczelni (np. wzór pisma od osób doświadczonych w podaniach o kasę). Trzeba sprecyzować tematy. No i oczywiście miejsce/nazwa eventu.

Projekt mam nadzieję będzie powoli dojrzewał ;)

Pozdrawiam
Wojciech Gertz
Telephoners

Dawid
Poziom 1
Poziom 1
Uczelnia: AGH
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » wt, 1 czerwca 2010, 13:08

Kamilu, zdaje się że spotkamy się na KKRRiT2010 w Krk. Więc będzie na pewno dodatkowa okazja, żeby porozmawiać na ten temat.

Awatar użytkownika
jakuza
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jakuza » wt, 1 czerwca 2010, 14:00

oo i właśnie zarezerwowałem sobie miejsce w DS14 Kapitol, więc okazji do rozmów będzie naprawdę sporo ;D

Awatar użytkownika
drobiazg
Poziom 3
Poziom 3
Kontaktowanie:

Postautor: drobiazg » pt, 11 czerwca 2010, 12:02

Dobra drodzy moi, kolokwia kolokwiami, ale jeśli chcemy coś zorganizować na początku przyszłego semestru to czas o tym myśleć już teraz. Moja wizja jest taka: oczywiście najlepsza opcja to wyjazd w góry! Tylko jeśli chcemy skorzystać turystycznie i integracyjnie na tym wyjeździe to musimy ustalić ładny całodniowy plan szkoleń, żeby uzasadnić dofinansowanie do noclegu. Zatem nie może się skończyć na tym, że zrobimy trzy szkolenia po 1h, tylko potrzeba nam czegoś poważniejszego. Najlepiej jeśli zaprosimy jeszcze inne koła/organizacje, najlepiej z innych uczelni. Kamil, Ty na pewno kontaktowałeś się, lub miałeś się kontaktować z Warszawą, Gdańskiem czy coś, możesz powiedzieć jak to wygląda? Koledzy i koleżanki z AGH również mam nadzieję rozejrzą się za kimś wartym zaproszenia na nasz wyjazd, tylko piszmy sobie w tym temacie z kim się kontaktujemy, żebyśmy się nie dublowali.

Jak już będziemy mieli 5-6 kół naukowych to będzie super, przygotuje się ładną agendę i z wnioskiem o dofinansowanie nie powinno być problemu. Jeśli napiszemy, że jedziemy promować naszą alma mater i szkolić studentów z innych uczelni to na pewno będą nam przychylni :D

Ważna sprawa to miejsce gdzie chcemy pojechać i nie mówię tu o decydowaniu Bieszczady czy Kotlina Kłodzka (choć co do tego też trzeba się dogadać), ale potrzebujemy miejsca takiego nieco konferencyjnego, czyż nie? Ktoś zna jakieś fajne miejsce gdzie były by warunki do szkolenia dla większej grupy ludzi?

Co do terminu to myślę, że początek listopada jest realny. Jak już wszystko będziemy mieli dogadane to pozostanie nam kwestia złożenia wniosków na naszych uczelniach, a na to październik spokojnie wystarczy.

No i chyba najważniejsze, czyli tematyka szkoleń. Żebyśmy maksymalnie dużo zyskali dobrze będzie jeśli każda organizacja zaproponuje ze 2-3 tematy, w których czuje się dobrze a reszta wybierze z nich najbardziej interesujący dla siebie.

Aha, ustalmy ile osób z każdej organizacji może jechać.

Aha2, wymyślmy fajną nazwę dla naszego seminarium/konferencji i zaprojektujmy koszulki, co Wy na to? ;]
Szekspir kiedyś napisał: "Są rzeczy na niebie i ziemi, o których się filozofom nie śniło!"
A ja dodam: "Większość z tych rzeczy znajdziecie w Polsce..."

Awatar użytkownika
jakuza
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jakuza » pt, 11 czerwca 2010, 12:22

tak na szybko:

Wczoraj napisałem do:
- Koła Naukowego Radiolokacji i Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów z Politechniki Warszawskiej
- Wicomm Youniors z Politechniki Gdańskiej
czekam na odpowiedź.

Co do miejsca na warsztaty, myślę, że bardzo fajną opcją byłby Ośrodek Szkoleniowo-Konferencyjny "Radość" Politechniki Wrocławskiej w Szklarskiej Porębie. Tam właśnie odbył się tegoroczny FAS, w którym razem z Tomkiem S uczestniczyłem. Jest tam wszystko, czego nam potrzeba: sala konferencyjno-rekreacyjna z nagłośnieniem, hotel, jadalnia... no i góry ;) W przyszłym tygodniu można podpytać Skalnego jak wygląda możliwość wynajmu tego obiektu pod nasze spotkanie.

Co do nazwy dla warsztatów, to jak najbardziej, bo według mojej wizji, to miałyby być spotkania cykliczne, z wyrobioną marką, więc chwytliwa nazwa (jak np. KrakYourNet na AGH) musi być! ;) Koszulki, smycze, identyfikatory... z tym później spokojnie sobie poradzimy, bo mamy przecież świetne doświadczenie po organizacji FoWS 2010 ;)

Co do tematów, nie chcę się wypowiadać za pozostałych członków WG, ale tak jak pisałem, na pewno jesteśmy w stanie przygotować coś o Cognitive Radio (to mogę wygłosić osobiście, wtedy już jako gość "z zewnątrz" ;)) i LTE (mamy już podstawę prezentacji, po naszym wystąpieniu na zajęciach dra Stańca; trzeba ją tylko trochę dopracować i rozbudować).
To tylko moje sugestie, bo przecież każdy z nas czymś się pasjonuje i może coś zaproponować.

Ogólnie, to niezła impreza się zapowiada. Kurde, ja nie chcę do EIT+, ja chcę dalej z Wami... ;D

Awatar użytkownika
jakuza
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jakuza » wt, 15 czerwca 2010, 00:00

Dowiedziałem się w Dziele Studenckim, że Politechnika Wrocławska posiada 3 ośrodki konferencyjno-wypoczynkowe:

- "Radość" w Szklarskiej Porębie
- "Limba" w Karpaczu
- bezimienny w Ustce

W tygodniu je obdzwonie i sprawdzę, w jakich terminach w listopadzie mają wolne miejsca.
Jakieś preferencje co do miejsca? ;)

Awatar użytkownika
grzesiek
Poziom 4
Poziom 4
Kontaktowanie:

Postautor: grzesiek » wt, 15 czerwca 2010, 01:11

Szklarska albo Karpacz

Awatar użytkownika
drobiazg
Poziom 3
Poziom 3
Kontaktowanie:

Postautor: drobiazg » wt, 15 czerwca 2010, 09:49

Ustka w listopadzie nie brzmi zachęcająco...
zatem góry, góry, góry!
Szekspir kiedyś napisał: "Są rzeczy na niebie i ziemi, o których się filozofom nie śniło!"
A ja dodam: "Większość z tych rzeczy znajdziecie w Polsce..."

Awatar użytkownika
Pietrzyk
Moderator
Moderator
Firma / Jednostka: TMI
Kontaktowanie:

Postautor: Pietrzyk » wt, 15 czerwca 2010, 18:41

Swietna sprawa!

Warto przemyslec:
- znalezienie sponsora
- przemyslec nalezaloby jaki jest dokladny cel spotkania, otoz czy jest to 2-3 dniowy spotkanie w formie warsztatow, ze pracujemy nad czyms, czy tez dzielimy sie wiedza.
W zasadzie niezaleznie czy pierwsze czy drugie rozwiazanie, to sadze ze mozna tez by zaprosic kogos z zewnatrz, aby uswietnil swoja osobe impreze, typu dr Pawelczak z wykladem o CR, a dokladnie cos z duchem przewodnim tychze warsztatow.

Oczywiscie, bardzo chetnie przyjme zaproszenie czy jako ja, czy tez wspolzalozyciel WG, czy tez z ramienia imec, czy is :D - pomyslcie jak mozecie mnie wykorzystac tutaj :) jesli tylko nie bedzie kolizji czasowej z mej strony oczywiscie :)

Wróć do „Brainstorming partnerski”