Projekt - Praca Magisterska

Awatar użytkownika
Pietrzyk
Moderator
Moderator
Status: pracownik firmy
Uczelnia: Politechnika Wrocławska
Rok studiów: Absolwent
Firma / Jednostka: TMI
Kontaktowanie:

Projekt - Praca Magisterska

Postautor: Pietrzyk » czw, 18 marca 2010, 16:04

Info od zaprzyjaznionego doktoranta Pwr:

Szukam osoby z 4 roku, która byłaby zainteresowana pracą magisterską związaną z LTCC. Co prawda nie jest to tematyka związana bezpośrednio z zainteresowaniami KN WG, ale może znajdzie się ktoś chętny.

Na W-12 będzie realizowana druga praca zajmująca się tym zagadnieniem od strony produkcyjnej. Generalnie praca polegałaby na projektowaniu układów do wykonania w technologi LTCC a następnie na wykonaniu pomiarów prototypu zrobionego na W-12.

Jeszcze do końca nie jest ustalone jakie byłyby to układy. Na razie myślimy o filtrach na pasmo ISM 2.4 GHz. Generalnie powinno być to coś, co nadawałoby się do produkcji masowej.

Od strony organizacyjnej promotorem byłby prof. Słobodzian. Ja będę oficjalnie opiekunem pracy. Do dyspozycji dyplomanta będzie:
- wysokiej klasy analizator sieci z cyfrowym zestawem kalibracyjnym (Agilent, taki sam jak ten który dr Wroczyński pokazuje na wykładzie)
- dużo softu do obliczeń EM (HFSS, CST MWS, FEKO, IE3D)
- moje doświadczenie (napisałem prace magisterską z tematyki filtrów mikropaskowych, z której część wyników zostało wykorzystanych do napisania artykułu na EuMC)

Przewiduję:
- wysłanie pracy na "KONKURS na najlepsze prace dyplomowe z zakresu techniki MIKROFALOWEJ, ANTENOWEJ I RADIOLOKACYJNEJ" (duże szanse na wygraną)
- przynajmniej jeden artykuł konferencyjny

btw. filtry te nie mają nic wspólnego z tym co się dzieje na wykładzie z filtrów
---

Zainteresowane osoby, prosze o kontakt mail-owy:
P.Pietrzyk@ieee.org

Wróć do „Brainstorming partnerski”