5ty operator w PL juz dziala

Awatar użytkownika
Pietrzyk
Moderator
Moderator
Status: pracownik firmy
Uczelnia: Politechnika Wrocławska
Rok studiów: Absolwent
Firma / Jednostka: TMI
Kontaktowanie:

5ty operator w PL juz dziala

Postautor: Pietrzyk » pn, 1 czerwca 2009, 09:47

http://www.wnp.pl/wiadomosci/81517.html - dajecie im szanse na przetrwanie, albo co wiecej sukces?

Awatar użytkownika
chomal
Poziom 4
Poziom 4
Status: student
Kontaktowanie:

Re: 5ty operator w PL juz dziala

Postautor: chomal » pn, 1 czerwca 2009, 11:19

Widać, że minuta rozmowy (0,45zł) nie jest wcale najtańszą na rynku, a dyskryminowanie sieci Play (zwłaszcza teraz, kiedy popularna staje się oferta Play Fresh) nie wyjdzie im na dobre. Dodatkowo sieć świadczy narazie tylko usługi podstawowe (brak szybkiej transmisji danych) co dodatkowo zniechęci ludzi.

Osobiście, myśle że młodzi nie wybiora tej sieci, a biznes woli sprawdzone rozwiązania (w postaci 3 głównych operatorów). Zadecyduje wybór telefonów jakie będą dostępne w abonamencie i oczywiście za jaką cenę. Play jako pierwszy dał aparaty multimedialne w przystępnej cenie i to była główna sila pociągowa, plus niskie stawki (chyba 39gr za minutę i naliczanie sekundowe).
Pomóż potrzebującym klikając:
Pajacyk | Polskie serce | Podziel się chlebem

Awatar użytkownika
Pietrzyk
Moderator
Moderator
Firma / Jednostka: TMI
Kontaktowanie:

Postautor: Pietrzyk » pn, 1 czerwca 2009, 14:11

Podzielam Twoj poglad Chomal. Chodz ciekawi mnie na ile ukierunkowane na klienta beda oferty.
Jesli tylko podzial biznes i normalni uzytkownicy, to nie ma szans.
Ale jesli np oferta dla: hip-hip, albo mlodziez, albo dziadki (tu bylo sami swoi chyba krolem :) ) - to moze cos tam wywalcza.

Pozostaje tez pytanie co dla nich jest sukcesem: czy pozycja w czolowce operatorow, czy tez xxxx klientow, czy tez dochody na odpowiednim poziomie. Moze znajdzie sie miejsce i dla nich.
Ciekaw jestem, chodz nie sadze, aby zrobili przewrot na rynku...

Awatar użytkownika
jakuza
Moderator
Moderator
Firma / Jednostka: Nokia
Kontaktowanie:

Postautor: jakuza » śr, 3 czerwca 2009, 21:46

mam pytanie co do Play'a:

od tygodnia korzystam z usług tego operatora i generalnie nie jestem zadowolony z połączeń głosowych. bardzo często, w zasadzie przy każdym połączeniu, zdarzają się przerwania - krótkie chwile ciszy, które skutecznie utrudniają porozumiewanie się. czy też się Wam tak zdarza, czy może po prostu coś jest nie tak z moim aparatem np.?

co tego 5tego operatora, to wstrzymałbym się z prognozami. Artykuł jasno wskazuje na to, że usługi mają być dedykowane (to o czym pisał Piotrek), więc jest to spora zaleta. Z drugiej strony jakieś to wszystko na hura zrobione, skoro startują w ostatniej chwili nie posiadając jeszcze nawet pełnej infrastruktury. Zobaczymy, co zaoferują latem.

Awatar użytkownika
chomal
Poziom 4
Poziom 4
Status: student
Kontaktowanie:

Postautor: chomal » czw, 4 czerwca 2009, 07:59

jakuza pisze:bardzo często, w zasadzie przy każdym połączeniu, zdarzają się przerwania - krótkie chwile ciszy, które skutecznie utrudniają porozumiewanie się. czy też się Wam tak zdarza, czy może po prostu coś jest nie tak z moim aparatem np.?

Ja mam Play już od 1,5 roku i na nic takiego nie narzekam. Czasami, kiedy moja dziewczyna dzwoni z pociągu to przerywa, ale tak na codzień to nic z tych rzeczy. Może dlatego że ona też jest w Play.

Być może te chwile ciszy to zemsta pozostałych operatorów :) (bo zakładam że częściej dzwonisz poza sieć)
Pomóż potrzebującym klikając:
Pajacyk | Polskie serce | Podziel się chlebem

Awatar użytkownika
tommecki
Moderator
Moderator
Firma / Jednostka: NSN
Kontaktowanie:

Postautor: tommecki » śr, 10 czerwca 2009, 21:05

jakuza pisze:mam pytanie co do Play'a:

od tygodnia korzystam z usług tego operatora i generalnie nie jestem zadowolony z połączeń głosowych. bardzo często, w zasadzie przy każdym połączeniu, zdarzają się przerwania - krótkie chwile ciszy, które skutecznie utrudniają porozumiewanie się. czy też się Wam tak zdarza, czy może po prostu coś jest nie tak z moim aparatem np.?

.

ja używam play'a od mniej więcej miesiąca i również zauważyłem podobne efekty. tłumaczę to jednak tym że występują jedynie w domu więc są spowodowane zanikami, ogólnie podczas korzystania w innych miejscach niż zamknięte pomieszczenie nie zauważyłem tego.
moja rada to spróbuj ustawić wybór sieci ręcznie na PLUS'a musi udać Ci się zalogować do sieci +. jeśli nie będziesz wtedy odczuwał drażniących zaników rozmowy to znaczy że sygnał Play'a jest słaby i dochodzi do znaczących zaników. ps. za zalogowanie i posiadanie ustawionej sieci PLUS a korzystając z karty sim Play'a nie są naliczane żadne dodatkowe opłaty

Wróć do „Nowości PL”