Nomad w wersji Google

Awatar użytkownika
McKay
Administrator
Administrator
Status: student
Uczelnia: Politechnika Wrocławska
Kontaktowanie:

Nomad w wersji Google

Postautor: McKay » pn, 26 września 2016, 16:16

Google chyba planuje skopiować od nas pomysł Nomada i przenieść w sferę domową w oparciu o Mesha:
http://www.dobreprogramy.pl/Google-WiFi-gdy-jeden-router-to-za-malo-Google-da-cala-siatke,News,76475.html

Ktoś słyszał coś więcej?

Szlugier
Poziom 3
Poziom 3
Status: student
Uczelnia: Politechnika Wrocławska
Rok studiów: Absolwent
Kontaktowanie:

Re: Nomad w wersji Google

Postautor: Szlugier » pn, 26 września 2016, 19:49

Dziś przeczytałem to samo, ale w innym źródle. Jedyna informacja więcej to, że urządzenie ma kosztować $129.

Ciekaw jestem z jakim hukiem wejdzie na rynek. Szczególnie interesuje mnie, najbliższy mi z oczywistych względów, rynek polski, który posiada (co wynika z moich subiektywnych obserwacji) pewną cechę. Podobnie jak to można było zaobserwować za czasów sławetnych empetrójek i dalej empeczwórek, nikt raczej nie kojarzył producentów tego sprzętu, co było ewenementem w świecie elektroniki. Pomimo tego faktu ludzie byli raczej zadowoleni ze swoich odtwarzaczy marki "xyz" (opcjonalnie, bez różnicy dla nich samych, "abc"). Z moich spostrzeżeń wynika, że z rynkiem domowych routerów wi-fi jest podobnie. W szczególności jeśli chodzi o urządzenia dostarczane wraz z abonamentem. Wygląda na to, że google będzie pierwszym producentem, na tym rynku z rozpoznawalną marką.

Druga sprawa to czy google połakomi się o to co w każdym ze swoich produktów, czyli o zbieranie danych o użytkowniku - jak to google tłumaczy - "dla jego dobra, aby dostarczać mu lepsze usługi (reklamowe)"

Wróć do „Technika”