WiMAX Simulator

Awatar użytkownika
Pietrzyk
Moderator
Moderator
Status: pracownik firmy
Uczelnia: Politechnika Wrocławska
Rok studiów: Absolwent
Firma / Jednostka: TMI
Kontaktowanie:

WiMAX Simulator

Postautor: Pietrzyk » sob, 16 maja 2009, 20:04

https://www.nt.tuwien.ac.at/downloads/f ... -downloads

WiMAX Simulator

This WiMAX simulator implements the OFDM physical layer of IEEE 802.16-2004. It is freely available in a package containing Matlab source files as well as some compiled mex functions (for which the source code will not be publicly available).

Please carefully read the license conditions and the download instructions on this page. If you are experiencing problems with downloading or using the simulator please contact chmehl(at)nt.tuwien.ac.at (Christian Mehlführer).

Nie wiem ile to jest warte, ale moze sie przydac pod np magisterki..

Awatar użytkownika
chomal
Poziom 4
Poziom 4
Status: student
Kontaktowanie:

Re: WiMAX Simulator

Postautor: chomal » ndz, 17 maja 2009, 10:12

Ściągnąłem, odpaliłem i się zawiodłem :P Matlab myśli półtora minuty nad symulacją a w efekcie dostajemy 3 wykresy. Nie wgłębiałem się jeszcze w kod, nie wiem czy można zmieniać parametry symulacji, ale na obecną chwile troche bieda :P Przede wszystkim brakuje mi jakiejś wizualizacji całego systemu (nie wiem gdzie ustawione są nadajniki, nie wiem jak porusza się abonent). Tutaj ktoś fajnie zrobił taką wizualizację.

Na plus musze powiedzieć, że koleś napisal funkcje realizujące prawie wszystkie aspekty systemu (kodowanie, przeplot, charakterystyka kanału itd) więc może to stanowić dobry podkład jeśli ktoś będzie chciał kiedyś robić symulator :)
Pomóż potrzebującym klikając:
Pajacyk | Polskie serce | Podziel się chlebem

Awatar użytkownika
Pietrzyk
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Pietrzyk » ndz, 17 maja 2009, 17:52

Chomal, a znasz/masz/pracowales/mozesz polecic symulator (WiMAX, LTE), ktory lepsze czasy moze osiagnac?

Awatar użytkownika
chomal
Poziom 4
Poziom 4
Status: student
Kontaktowanie:

Postautor: chomal » ndz, 17 maja 2009, 20:24

Nie chodziło mi tu o czasy, tylko efekt końcowy. W pierwszej chwili kiedy zobaczyłem odliczający zegar, który mówił ile czasu zostalo do zakończenia symulacji myślałem że moim oczom ukaże się kolorowa mapa z zaznaczoną trasą poruszania się kilku terminali i koniczynki (rozklad natężenia pola od 3sektorowych stacji bazowych), a tutaj "tylko" 3 wykresy.

Nie mówie że symulator jest zły, wręcz przeciwnie, jest bardzo dobry. Chłopaki odwalili kawał dobrej roboty symulując wszystkie te rzeczy. Ale fakt faktem jest mało "wizualny" (przydałoby się więcej wodotrysków :))
Pomóż potrzebującym klikając:
Pajacyk | Polskie serce | Podziel się chlebem

Awatar użytkownika
Pietrzyk
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Pietrzyk » ndz, 17 maja 2009, 22:35

Chomal, ale ja nie mowie ze Ty mowisz ze ten symulator jest zly :)

Chcialem dowiedziec sie czy korzystales/mozesz polecic inny :) - tak na marginesie oczywiscie to pytanie :)

Wróć do „Technika”